راهنمای کامل عمل لازک چشم - مزایا، مراقبت‌ها، عوارض و هزینه ها

calendar_month 1 سال پیش article 0 نظر schedule 10 دقیقه

قبل از مطالعه این قسمت لازم است توضیح داده شود که عمل لازک در رشت مدتهای مدیدی است که بندرت انجام میشود و این عمل شبیه PRK هست و عملا مزایایی نسبت به آن ندارد و در مرکز لیزر رشت نیز انجام نمیشود.

"عمل لازک" نوعی عمل جراحی توسط نور لیزر بر روی چشم است که به طور معمول، برای درمان نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم و بطور کلی برای حذف دائمی عینک انجام میشود. عمل لازک (Lasek surgery) باعث میشود عینک را کنار گذاشته و بتوانید از محدودیت‌های آن خلاص شوید. روش لازک نیز مانند انواع روشهای دیگر جراحی درمان بینایی، شکل قرنیه را تغییر میدهد و این کار را با پرتو لیزر انجام میدهد و قرنیه را تصحیح میکند تا وقتی نور وارد چشم میشود بتواند روی شبکیه به صورت مناسب متمرکز گردد. 

عمل لازک چیست

جراحی لازک یک روش اصلاح بینایی با لیزر چشم است که بسیاری از مزایای سایر جراحی‌های اصلاح بینایی را با هم ترکیب میکند. لازک که مخفف Laser epithelial keratomileusis است، مزایای دو روش متداول لیزیک و PRK را ترکیب میکند. جراحی لازک چشم برای درمان آستیگماتیسم، نزدیک‌بینی یا دوربینی استفاده میشود. لازک یک نوع جراحی جایگزین لیزر چشم برای بیمارانی است که برای درمان لیزیک مناسب نیستند. اگر قرنیه نازکی دارید یا شرایط پزشکی دارید که انجام جراحی لیزر چشم را دشوارتر میکند، لازک انتخاب بهتری است. در طی جراحی لازک چشم، تنها از یک لیزر برای اصلاح دید شما استفاده می شود و نه دو لیزری که در لیزیک استفاده میشود.

مراحل عمل لازک در رشت

در عمل لازک، چشم پزشک از محلول الکلی استفاده میکند تا لایه بیرونی قرنیه شما را شل کند. این لایه بیرونی که اپیتلیوم نیز نامیده می‌شود روی آن جابه‌جا می‌شود تا بتواند با لیزر به قرنیه شما دسترسی پیدا کند. سپس نور فرابنفش و پالس‌های پرانرژی لیزر اگزایمر قرنیه را تغییر شکل می‌دهد و سپس فلپ به موقعیت اولیه خود باز می‌گردد و در نهایت پس از اتمام جراحی لیزر، لایه سلولی در موقعیت خود قرار می گیرد. سپس آن را با یک لنز تماسی بانداژی می پوشاند و تا زمانی که چشم شما بهبود می یابد، حدود چهار روز روی آن باقی می ماند.

مراحل عمل لازک چشم

می توان جراحی لازک را به مراحل زیر ساده کنیم:

 1. یک بی حس کننده موضعی روی چشم استفاده می شود تا کاملا بی حس شود.

 2. محلول الکلی برای شل کردن و جدا کردن لایه سطحی اپیتلیوم قرنیه اعمال می شود.

 3.  از لیزر اگزایمر برای اصلاح و تغییر شکل قرنیه استفاده می شود.

 4. اپیتلیوم قرنیه جایگزین می شود یعنی خود به خود بهبود می‌یابد. (اگر پوست اپیتلیوم جایگزین نشود، این روش PRK نامیده می شود. نتایج و بهبودی این دو یکسان است.)

 5. به مدت 3 تا 5 روز با بهبود اپیتلیوم به بیماران آنتی بیوتیک و قطره‌های چشمی مسکن داده می شود.

حذف عینک توسط عمل لازک در رشت

عمل لازک برای حذف عینک در رشت به ویژه برای کسانی که قدرت دیوپتر بالاتری دارند مفید است. این روش ترکیبی از مزایای لیزیک و پی آر کی است و در بسیاری از موارد می تواند از هر یک از این دو روش به تنهایی سودمندتر باشد. در عمل لازک، قبل از استفاده از لیزر برای ایجاد فلپ در اپیتلیوم، لایه اپیتلیوم برداشته نمی‌شود، بلکه از نظر شیمیایی شل می‌شود. فلپ به آرامی به عقب تا میشود و لایه قرنیه زیر آن نمایان میشود. سپس بافت قرنیه در معرض دید با همان لیزر اگزایمری که در طی PRK استفاده می‌کنیم، تغییر شکل می‌دهد. پس از اینکه لیزر ما بافت قرنیه در معرض دید را تغییر شکل داد، فلپ اپیتلیال بر روی قرنیه تا میشود. همچنین ممکن است یک لنز تماسی بانداژ نرم روی چشم گذاشته شود تا بهبودی را تکمیل کند.

لازک در درجه اول دید از راه دور را اصلاح میکند. بسته به سن و عوامل فردی شما، ممکن است بعد از عمل همچنان به عینک مطالعه برای کارهای نزدیک نیاز داشته باشید که این به عنوان پیرچشمی شناخته می شود و یک تغییر طبیعی پیری چشم است.

تفاوت ها و شباهتهای عمل لازک با دیگر روشهای اصلاح بینایی چشم توسط لیزر

تفاوت ها و شباهتهای عمل لازک با لیزیک و اسمایل

خلاصه ای ساده از تفاوت‌ها و شباهت‌های بین روش لازک و سایر عمل‌های لیزر چشم برای اصلاح بینایی:

لازک (کراتکتومی زیر اپیتلیال به کمک لیزر):
• شباهت: عمل لازک شبیه عمل پی آر کی است زیرا یک تکنیک ابلیشن سطحی بدون ایجاد فلپ قرنیه است.
• تفاوت: لازک شامل شل کردن لایه خارجی قرنیه با الکل و سپس کنار گذاشتن آن برای تغییر شکل قرنیه با لیزر، قبل از برگرداندن لایه خارجی به جای خود است.

پی آر کی (Photorefractive Keratectomy):
• شباهت: هدف همه روش ها اصلاح بینایی با تغییر شکل قرنیه است.
• تفاوت: عمل پی آر کی لایه بیرونی قرنیه را برمی دارد و سپس با لیزر به آن شکل می‌دهد. در قرنیه فلپ ایجاد نمی کند.

لیزیک (کراتومیلوسیس درقرنیه به کمک لیزر):
• شباهت: مانند لازک، لیزیک قرنیه را برای اصلاح دید تغییر شکل میدهد.
• تفاوت: لیزیک شامل ایجاد یک فلپ نازک در قرنیه است که بلند میشود تا لیزر بتواند شکل قرنیه داخلی را تغییر دهد، سپس فلپ به جای خود برگردانده میشود.

 روش SMILE (استخراج عدسی از برش کوچک):
• شباهت: SMILE همچنین قرنیه را برای اصلاح بینایی تغییر شکل میدهد.
• تفاوت: از لیزر برای ایجاد یک قطعه کوچک دیسکی شکل از بافت در قرنیه استفاده می کند که سپس از طریق یک برش کوچک برداشته میشود و شکل قرنیه را تغییر میدهد.

در اصل، تمام این روش‌ها قرنیه را برای بهبود بینایی اصلاح می‌کنند، اما در نحوه دسترسی و تغییر شکل بافت قرنیه متفاوت هستند. عمل پی آر کی روشی است که لایه بیرونی را به طور کامل حذف میکند، در حالی که لیزیک یک فلپ ایجاد میکند، SMILE یک بافت عدسی شکل را حذف میکند و لازک لایه بیرونی را به طور موقت جابجا میکند. برای تعیین اینکه کدام روش برای شما بهترین است، با یک متخصص چشم مشورت کنید.

چه کسانی می‌توانند عمل لازک در رشت را انجام دهند؟

مناسب بودن لازک به عوامل مختلفی از جمله سلامت کلی چشم، نسخه و ویژگی های خاص چشم بستگی دارد. میتوانید در ابتدا و قبل از مراجعه به پزشک از تست کاندیداتوری عمل لیزر قرنیه چشم استفاده کنید و اگرمجاز به جراحی بودید بعد از مراجعه به پزشک، جراح چشم میتواند تعیین کند که آیا شما کاندید مناسبی برای جراحی لیزری قرنیه هستید یا خیر. در حالی که محدودیت سنی خاصی برای لازک وجود ندارد، داوطلبان باید حداقل برای یک سال بینایی پایدار داشته باشند، و این روش به طور کلی برای افراد بالای 18 سال رایج تر است.لازک به ویژه برای افرادی که مشکلات بینایی خاصی دارند مناسب است و اغلب برای کسانی که ممکن است کاندیدای ایده آل برای عمل لیزیک نباشند توصیه می شود. لازک معمولاً برای افرادی با موارد زیر در نظر گرفته میشود:

نزدیک بینی خفیف تا متوسط (نزدیک بینی)

لازک در اصلاح نزدیک بینی خفیف تا متوسط با تغییر شکل قرنیه برای بهبود دید دور موثر است.

دوربینی خفیف تا متوسط (Hyperopia)

از لازک می توان برای رفع دوربینی خفیف تا متوسط با تنظیم شکل قرنیه برای افزایش دید دور استفاده کرد.

آستیگماتیسم

عمل لازک برای افراد مبتلا به آستیگماتیسم مناسب است. لیزر برای صاف کردن سطح قرنیه و اصلاح آستیگماتیسم استفاده می شود.

قرنیه نازک

افرادی که قرنیه نازک دارند ممکن است کاندیدای مناسبی برای عمل لیزیک نباشند، زیرا شامل ایجاد فلپ قرنیه عمیق تر است. لازک با داشتن فلپ نازک (که فقط شامل اپیتلیوم است) و برداشتن بافت کمتر می تواند گزینه بهتری برای کسانی باشد که قرنیه نازک تری دارند.

بیمارانی که در معرض خطر بالاتر عوارض فلپ هستند

برخی از افراد ممکن است ویژگی های آناتومیکی داشته باشند که آنها را مستعد ابتلا به عوارض مربوط به فلپ، مانند احتمال بالای ضربه به چشم می کند. روش لازک که شامل فلپ کم عمق تر است وعملا فلپ تعریف نمیشود، ممکن است جایگزین مطمئن تری در چنین مواردی باشد.

بیماران مبتلا به خشکی چشم

لازک ممکن است یک انتخاب ارجح برای افرادی باشد که از قبل شرایط خشکی چشم دارند، زیرا معمولاً در مقایسه با عمل لیزیک منجر به اختلال کمتری در اعصاب قرنیه می شود.

 

اقدامات و مراقبتهای قبل و بعد از عمل لازک در رشت

مراقبتهای قبل از عمل لازک:

 • خواب و استراحت کافی.
 • معاینه پزشک متخصص.
 • اندازه‌‌گیری ضخامت قرنیه.
 • اندازه‌‌گیری سایز مردمک چشم.
 • عدم آرایش یک روز قبل از عمل.
 • پوشیدن لباس سبک در روز عمل.
 • شستن پلک‌ها و مژه‌ها شب قبل از عمل.
 • استفاده نکردن از عطر و ادکلن در روز عمل.
 • استحمام در روز قبل از عمل یا صبح روز عمل.
 • عدم استفاده از لنزهای تماسی یک هفته قبل از عمل.
 • استفاده از قرص آرام‌بخش درصورت وجود اضطراب.
 • صرف غذای سبک (پرهیز از خوردن وعده غذایی سنگین).
 • زیورآلات همراه نداشته باشند، ضمناً لاک ناخن دست و پا پاک شده باشد.
 • در صورت بارداری افراد، لازم است تا پزشک جراح از آن مطلع باشد.زیرا نباید باردار باشند
 • انحنای قرنیه: انحناع سطح جلوی چشم و ضخامت قرنیه با توپوگرافی قرنیه اندازه‌گیری می‌شوند.
 • درآوردن مژه های مصنوعی در خانمها الزامی است. به علت اینکه هر جسم خارجی میتواند ریسک عفونت را بالا ببرد.
 • بررسی رطوبت چشم‌ها: به‌ دلیل آنکه ممکن است بعد از جراحی، سندرم خشکی چشم به‌وجود بیاید، جراح رطوبت چشم‌ها پیش از عمل را اندازه می‌گیرد.
 • افرادی که لازک را انجام می دهند توانایی رانندگی بعد از عمل را ندارند، بنابراین بهتر است از یک همراه برای انجام کارهایی چون رانندگی کمک بگیرند.
 • وجود برخی بیماری ها از جمله دیابت، حساسیت، گلوکوم و ... خطرات و عوارض جراحی لازک را افزایش میدهند و از همین رو لازم است تا قبل از جراحی حتما به پزشک اطلاع داده شوند.

مراقبتهای هنگام عمل لازک :

 • نگاه به نور قرمز یا سبز چشمک‌زن در طول زمان عمل.
 • حفظ آرامش حین جراحی و توجه به دستورهای پزشک.
 • عدم نزدیکی دست به محل عمل برای پیشگیری از عفونت.
 • جلوگیری از حرکت دادن چشم ها و سر در مدت زمان تابیده شدن لیزر به قرنیه که کمتر از یک دقیقه است.
 • هنگام عمل نگران پلک زدن نباشید، پلک‌های شما توسط وسیله‌ای از یکدیگر باز می‌شوند؛ بهتر است برای پیشگیری از درد، از فشار دادن پلک ها و اخم کردن پرهیز کنید.

مراقبتهای بعد از عمل لازک:

زمان بهبودی برای جراحی لازک میتواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد، اما به طور کلی، در مقایسه با روش لیزیک کمی طولانی‌تر است. در ادامه یک جدول زمانی کلی برای روند بهبودی پس از لازک را مشاهده میکنید:

دوره فوری پس از عمل لازک (چند روز اول)

پس از جراحی لازک، بیماران معمولاً احساس ناراحتی، احساس وجود جسم خارجی و حساسیت به نور میکنند. فلپ اپیتلیال قرنیه که در طول عمل برداشته شده است شروع به بهبود می کند و اغلب یک لنز تماسی نرم روی چشم قرار می گیرد تا در این مرحله بهبود اولیه از آن محافظت کند. به بیماران توصیه می شود استراحت کنند و دستورالعمل های دارویی و مراقبتی تجویز شده را رعایت کنند.

اولین هفته پس از عمل لازک

در طول هفته اول، بیماران همچنان ممکن است تاری دید، حساسیت به نور و ناراحتی را تجربه کنند. نوسان بینایی با ادامه بهبود قرنیه، معمول است. قرار ملاقات‌های بعدی با جراح چشم در این دوره برای نظارت بر پیشرفت، برداشتن لنز تماسی محافظ و انجام هرگونه تنظیمات ضروری بسیار مهم است.

ماه اول پس از عمل لازک

در پایان ماه اول، بسیاری از بیماران بهبود قابل توجهی را در بینایی تجربه می‌کنند، اگرچه ممکن است برخی نوسانات همچنان رخ دهد. ادامه پیروی از دستورالعمل‌های مراقبت پس از عمل، از جمله استفاده از قطره‌های چشمی تجویز شده، و شرکت در قرار ملاقات‌های پیگیری برنامه‌ریزی‌شده بسیار مهم است.

سه تا شش ماه پس از عمل لازک

اکثر بیماران بین 3 تا 6 ماه پس از لازک بینایی پایدار و بهبود یافته ای دارند. با این حال، زمان‌های بهبودی فردی می‌تواند متفاوت باشد، و برخی از افراد ممکن است همچنان در طول این دوره متوجه تغییرات ظریف در بینایی شوند.

زمان بلند مدت پس از عمل لازک

اکثر بیماران پس از لازک از بهبودهای بینایی طولانی مدت لذت می برند. معاینات منظم چشم و رعایت توصیه های مراقبت بعد از عمل برای نظارت و حفظ سلامت چشم مهم است. علاوه بر این، بسیاری از افراد می توانند فعالیت های عادی خود را در عرض یک یا دو هفته از سر بگیرند، ممکن است چند هفته تا چند ماه طول بکشد تا بینایی به طور کامل تثبیت شود. صبر و رعایت برنامه مراقبت های بعد از عمل از عوامل کلیدی در دستیابی به بهترین نتایج ممکن پس از جراحی لازک است.

مراقبتهای زیر پس از عمل لازک انتظار میرود:

 • تا یک هفته از رانندگی پرهیز کنید.
 • از تماس با گرد و خاک جلوگیری کنید.
 • حمام‌کردن پس از بهبود محلل عمل مشکلی ندارد.
 • بعد از برداشتن لنز تماسی، شستشوی صورت و استحمام با نظر پزشک مجاز است.
 • یک هفته پس از عمل، انجام نرمش‌های سبک بلامانع است.
 • تا دو هفته بعد از عمل جراحی از لوازم آرایشی روی چشم استفاده نشود.
 • از شستن صورت با آب و صابون تا چند روز بعد از جراحی پرهیز شود.
 • عینک طبی خود را بعد از جراحی کنار بگذارید و اصلا از آن استفاده نکنید.
 • استفاده ازعینک آفتابی در محیط بیرون به مدت حداقل 3 ماه و حتی بیشتر توصیه میشود.
 • تا حدود ده روز بعد از عمل از انجام کارهای سنگین و ورزش شدید پرهیز شود.
 • از فشار و مالیدن چشم با انگشتان پرهیز شود زیرا احتمال عفونت و حرکت لنز را افزایش میدهد.
 • در صورت داشتن عوارضی چون تاری دید، خشکی چشم، سوزش و ریزش اشک به پزشک متخصص مراجعه شود.
 • پس از عمل لازم است تا چشم ها استراحت کنند. این استراحت منجر به بهبود سریعتر وضعیت بینایی میشود.
 • در صورتی که لنز پانسمان شما درآمد به هیچ عنوان خودتان دوباره روی چشم قرار ندهید و به پزشک خود اطلاع کنید.
 • توصیه میشود تا افراد حداقل به مدت یک هفته پس از عمل آشپزی نکنند و اجازه دهند تا چشم ها فرایند ترمیم خود را به درستی طی کنند.
 • روزهای اول بعد از عمل توسط پزشک ویزیت میشوید؛ در این ویزیت پزشک دستورات دارویی را متناسب با یافته های معاینه ارایه میدهد.
 • در صورتی که احساس ناراحتی زیاد نباشد، با رعایت توصیه های احتیاطی که پزشک تعیین میکند می توانید فعالیت های سبک روزانه را از سر بگیرید.
 • در روزهایی که پزشک تعیین می کند برای معاینه مجدد مراجعه و دستورات جدید را دریافت کنید. در صورت ترمیم کامل پوشش قرنیه، چشم پزشک لنز تماسی را از روی چشم‌تان برمی دارد.
 • در طی 24 ساعت اولیه پس از جراحی لازک، چشم ها حساس هستند و از این رو توصیه میشود تا به کلی از گوشی، تلویزیون، لپتاپ و سایر ابزار الکترونیکی که نیاز به خیره شدن دارند استفاده نگردد. 
 • ماه اول و دوم پس از عمل جراحی: در این مدت چشم شما روبه‌بهبود می‌رود و در طول این مدت دکتر قطره چشمی برای شما تجویز می‌کند شما باید از آن استفاده کنید تا از کدرشدن قرنیه چشم شما جلوگیری کند؛ زیرا کدورت قرنیه یکی از عوارض جانبی لازک می‌باشد همچنین در این دوران ممکن است همچنان دچار خشکی چشم باشید؛ اما شایع‌ترین عوارض جانبی لازک حساسیت به نور و تاری دید است.

عوارض عمل لازک در رشت

عوارض عمل لازک 

عوارض شایع:

 • خشکی چشم: کاهش موقت تولید اشک.
 • مشکلات بصری موقت: مانند تابش خیره کننده، هاله های اطراف نور، یا مشکل در دید در شب.
 • حساسیت به نور: احساس حساسیت به نور برای چند روز پس از جراحی.
 • ناراحتی: احساس شنی و شن در چشم در چند روز اول پس از عمل.
 • نوسانات بینایی: برخی از بیماران ممکن است تغییراتی را در بینایی خود در طول فرآیند بهبودی تجربه کنند.

عوارض نادر:

 • رگرسیون: بازگشت به بینایی قبل از جراحی در طول زمان،(البته احتمال پسرفت با دستگاه‌های جدید بسیار کم هست واغلب کاهش دید بدلیل پیشرفت ضعف بینایی هست که این افراد اگرعمل نمیشدند با افزایش شماره چشم آنها معلوم میشد به همین دلیل تثبیت شماره چشم قبل از عمل مهم است) که به طور بالقوه نیاز به عمل دارد.
 • تصحیح بیش از حد یا اصلاح کم: این می تواند بر حدت بینایی تأثیر بگذارد و ممکن است نیاز به روش های اضافی داشته باشد.
 • عوارض فلپ قرنیه: این عوارض که در طول فرآیند بهبودی رخ می دهند، از شدیدترین عوارض هستند.
 • عفونت های چشمی: اگرچه آنتی بیوتیک ها ارائه می شود، خطر عفونت کمی وجود دارد.

مزایا و معایب عمل لازک

 

مزایای عمل لازک:

 • ارزان‌تر از لیزیک
 • مناسب برای قرنیه های نازک
 • بافت قرنیه را بیشتر حفظ می کند
 • عدم وجود عوارض ناشی از فلپ قرنیه
 • جراحی ایمن‌تر به دلیل تغییر کمتر چشم
 • مناسب برای بیماران شاغل در ورزش‌های فیزیکی
 • روشی ساده‌تر از لیزیک است؛ بنابراین احتمال اشتباه در آن و بی‌نتیجه‌بودن آن کمتر است.

معایب عمل لازک :

 • اختلال دید در برخی بیماران
 • چشم‌ها نسبت به نور حساس می‌شوند
 • احتمال ایجاد کدورت قرنیه وجود دارد
 • نیاز به مراقبت و استراحت بیشتری دارد
 • افزایش ریسک عفونت و التهاب ناشی از جراحی
 • ریکاوری و دوره نقاهت آهسته تر نسبت به لیزیک
 • ناراحتی بیشتر در روزهای اول جراحی نسبت به لیزیک
 • دوره زمانی تثبیت بینایی در این عمل نسبت به جراحی لیزر بیشتر است

مهم است که توجه داشته باشید که عمل لازک برای همه مناسب نیست و نتایج می تواند بر اساس عوامل فردی مانند درجه اصلاح بینایی مورد نیاز و سلامت کلی چشم شما متفاوت باشد. مشاوره با یک متخصص چشم مانند دکتر یوردخانی با بیش از دو دهه فعالیت و تجربه بهترین راه است برای تعیین اینکه آیا جراحی لازک راه حل مناسبی برای شما است یا خیر.

آیا من کاندیدای خوبی برای لازک هستم؟

ما در مطب دکتر حسین یوردخانی در شهر رشت، تاریخچه سلامتی شما را بررسی می‌کنیم و آزمایش‌هایی را برای کمک به تعیین اینکه آیا کاندیدای خوبی برای عمل لازک هستید یا خیر انجام می‌دهیم. به عنوان مثال، ما ممکن است ضخامت قرنیه شما را اندازه گیری کنیم، قرنیه شما را نقشه برداری کنیم، مردمک های شما را باز کنیم و فشار چشم شما را آزمایش کنیم. همچنین باید از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشید و هیچ مشکل در چشمان خود نداشته باشید. آیا آماده‌اید تا در مورد لازک بیشتر بدانید و کشف کنید که چگونه می‌تواند به شما کمک کند تا برای همیشه با عینک خداحافظی کنید؟ برای تعیین وقت مشاوره با دکتر یوردخانی فرم زیر را تکمیل کنید.

رزرو جلسـه مشـاوره

هزینه و تعرفه عمل لازک در رشت

هزینه‌ عمل لازک چشم در رشت در سال 1403 را میتوانید با تکمیل فرم ارزیابی هزینه بدست آورید و برایتان پیامک شود. هزینه های عمل لازک چشم شامل سه بخش است:

1. هزینه معاینات و آزمایشات قبل از عمل لازک چشم
2. هزینه کلینیک و پزشک جراح
3. هزینه داروها و معاینات پس از عمل لازک چشم

یکی از مهمترین سوالات داوطلبین انجام عمل لازک در رشت، هزینه آن است. هزینه عمل‌های لیزری چشم بسته به نوع آن عمل و مرکز جراحی، متفاوت است و بستگی به بسیاری از عوامل، از جمله نوع فن آوری مورد استفاده برای درمان شما دارد.هزینه‌های کلی عمل لیزر قرنیه چشم در رشت را می توان با در نظرگرفتن همه هزینه٬های قبل و بعد از عمل و هزینه٬های ویزیت و داروها و اسکن‌ها و تصویربرداری‌های متفاوت محاسبه کرد.

برخی از هزینه‌های مرسوم از قبل از عمل تا پس از دوران نقاهت به قرار زیر هستند:

• هزینه ویزیت مشاوره
• هزینه عکسبرداری از چشم و قرنیه
• هزینه عمل
• هزینه های ویزیت پس از عمل
• هزینه داروها

هزینه عمل لازک در رشت که در کلینیک لیزر فارابی توسط دکتر حسین یوردخانی (فوق تخصص قرنیه چشم) انجام میشود شامل لیزر هر دو چشم به همراه عکس‌های قرنیه و لنز پانسمان و عینک دودی است که با دستگاه لیزر اگزایمر به روز انجام میشود.

هزینه عمل لازک در رشت با بیمه تامین اجتماعی

در بیمه‌های پایه، عمل لیزر قرنیه چشم مانند لازک، تحت پوشش قرار نگرفته‌اند. دراین بیمه‌ها فقط بخشی از هزینه‌های ویزیت و معاینات چشم پزشکی قبل از عمل و همچنین داروهای مربوط به آن پرداخت می‌شود. اما راه حل چیست؟ میتوان هزینه عمل لازک را تا حد زیادی کاهش داد. با اینکه هزینه عمل‌های لیزری رفع عیوب انکساری چشم در حیطه بیمه پایه مانند تامین اجتماعی نیست،‌ اما این هزینه ها در تعهدات اغلب بیمه‌های تکمیلی وجود دارد. پس می‌توانید به قرارداد بیمه تکمیلی خود مراجعه کرده و سقف تعهدات بیمه تکمیلی خود را در رفع عیوب انکساری چشم را مورد بررسی قرار دهید. معمولا بیمه‌های تکمیلی در تعرفه‌های خود، هزینه لیزر قرنیه را برای چشمهایی که مجموع نمراتشان به 3 دیوپتر برسد تقبل می‌کنند.

مهم است که توجه داشته باشید که عمل لازک برای همه مناسب نیست و نتایج می تواند بر اساس عوامل فردی مانند درجه اصلاح بینایی مورد نیاز و سلامت کلی چشم شما متفاوت باشد. مشاوره با یک متخصص چشم بهترین راه است برای تعیین اینکه آیا جراحی لازک راه حل مناسبی برای شما است یا خیر.

عمل لازک چشم رشت توسط دکتر یوردخانی

 

رزرو جلسـه مشـاوره

  

منابـع: healthline, healthline